nedeľa 17. apríla 2011

Jahodové Tiramisu

Viem že do pravého Tiramisu idú likéry, ale kedže som ich nemala, urobila som iba akože Tiramisu, ktoré je nenáročné a moc chutné. Niekedy mám pocit, že by som mala robiť asi väčší plech, aj dnes som mala pocit že je toho akosi málo :-). Ale sme štyria  a všetci máme radi sladké, takže sa to u nás nejak nestihne ohriať.

Budeme potrebovať :
- Mascarpone ( niekto dáva aj pomazánkové maslo ako náhradu- aj to je chutné )
- dlhé piškóty, uvarená káva
- cukor, jahody a čerstvý žĺtok ( ja som nedala, nebola som si istá
- a kto chce dá aj likériky ( pokvapká piškoty )- Vyšľaháme mascarpone , cukor, a žltok. Uvaríme kávu, do ktorej budeme namáčať piškoty. Začneme tak, že  dno formy potrieme  syrovou zmesou a ukladáme piškoty, ktoré namáčame do kávy.- potrieme  zmesou a poukladáme pokrájané jahôdky


- opäť jemne potrieme syrovou zmesou a poukladáme poslednú vrstvu namočených piškot.
Posypeme husto kakaom a dáme vychladiť( a je potrebné odháňať rodinu od chladničky ) . Celá príprava je asi 15 minút a zvládnete ju aj pri upratovaní šatníka.
No a želám dobrúúú chuť.

3 komentáre:

Adriana povedal(a)...

Tiramisu vyzera mnam. Ja som este s jahodami neskusala. Ked pride sezona na jahodky, urobim trochu zmenu oproti klasike a vyskusam tuto jahodkovu verziu.

tina24 povedal(a)...

ďakujem za pochvalu :-). U nás frčia jahody v akejkoľvek forme.
A vypadá to tak , že aj túto nedeľu budem vyrábať tento dezertík.:-)

evitchka(in-spired-me) povedal(a)...

Jej ake uhladne tiramisu Matka! Tiez som totalny tiramisu sucker a nielen tiramisu :)) vidim, ze sa mi bude u teba pacit! A pozeram, ze tiez si z Nitricky, ja tam sice uz nebyvam, ale vyrastla som tam a vzdy sa rada vraciam...krasny den Tinka!

Printfriendly