pondelok 20. januára 2014

Tak som sa rozhodla :-)

O čom to vravím? Rozhodla som sa , že konečne si poriadne svoje telo detoxikujem a zbavím všetkého zlého, čo som si nahromadila. Tak nejak aj dúfam, že sa mi popravia aj moje zdravotné problémy. Ja ale nie som schopná držať žiadne diéty, vlastne si myslím že nie sú v dlhodobo vhodné , a asi ani veľmi účinné. Skôr si myslím, že všetko je len v zmene stravovania. Proste to musí v hlave človeku prepnúť. O zdravom stravovaní by som už asi mohla napísať aj knihu, lebo teóriu mám celkom zmáknutú, ale tá prax, tá prax :), tak to je celé zle.  Moje obrovské plus je , že milujem zeleninu, či už surovú, dusenú, pečenú a aj varenú. Dokážem sa bez problémov zaobísť bez múčnych jedál. ( len tie keksíky keby neboli ), a aj sladkosti som schopná vynechať. Keď som si dala všetko dokopy, tak teda som prišla k tomu, že pre mňa bude asi najvhodnejší 28 dňový detox od Antónie Mačingovej. Všetky jedlá, ktoré odporúča sú úplne skvelé, viac menej aj varím podľa nich, len nie v tm poradí ako je doporučené. Tak som si povedala, že idem na TO. Podľa plánu. A aby to malo aj nejaký účinok, tak budem uverejňovať aj tu na blogu jej recepty v mojom podaní.

Celý detox je rozdelený do 4 týždňov.

 1.týždeň/ 1. deň

Raňajky:
Nastrúhaná mrkva, jabĺčko, hrozienka, trocha medu a škorica ( mali by byť aj orechy, ale ja som alergická).Fotku pridám zajtra, lebo som zabudla odfotiť.

Obed :
Brokolica s cesnakom a syrom.

Naparila som brokolicu do chrumkava, na panvici som na olivovom oleji usmažila cibuľku a cesnakové plátky, pridala som brokolicu , okorenila, osolila a premiešala, aby sa spojili chute.
Potom som dala brokolicu na tanier, postrúhala syr, posypala žeruchou a troškou mladej cibuľky.
Jedlo je naozaj sýte a chutné, čo dokazuje aj výrok mäjho 11 ročného syna : Naložíš aj mne? Neviem odolať. :-) Vyzeralo to asi takto:


Na večeru bude cviklový šalát. Keď nie ste milovníci cvikle, tak teraz sa váš názor iste zmení. Uvarenú cvilko ( si 2 hlavičky ) si nastrúhajte na strednom struháku, pridajte strerilizovaný hrášok s mrkvou , nastrúhajte 2 zavárané uhorky. Premiešajte. Na vrch nastrúhajte jeno uvarené vajíčko, alebo syr.

2 komentáre:

Adriana povedal(a)...

Drzim palce,nech to zvladnes...budem sledovat ako sa ti dari :)

Andrea Mackova povedal(a)...

tiez drzim palce Martinka, a sem tam nieco aj ja skusim,z tvojich tipov :) rovnako - teoriu ovladam,ale moj problem je chlebik a sladke..nasledky stravovania pocas kojenia..ale tiez som zabojovala, zacala som cvicit a po 18.00tej nejem. :)

Printfriendly