štvrtok 28. januára 2016

Tekvicové karí s cícerom a so špenátom

Konečne som sa dostala k napísaniu príspevku. Nieže by som nevarila...to nie, to by mi asi doma neprešlo, ale nie som z časových dôvodov schopná naklepať niečo do počítača. Koniec roka som mala brutálne hektický.Okrem práce v škole, robím aj v jednej cateringovej spoločnosti. Je to práca náročná, ale úplne skvelá. Presne taká aká sa mi páči. Takže času trochu pomenej, a ten čo som mala som venovala svojej rodine. No, ale konečne to prišlo a dostala som chuť začať opäť písať na blog. Vopred sa ospravdlňujem za kvalitu fotiek, ale mám pokazený fotoaparát, takže fotím len tak opatrne.
Keď chcem uvariť niečo indické vždy sa chodím inšpirovať na blog ku Miške. Hýri to u nej farbami, chuťami, a vždy slintám. Vďaka nej som objavila čaro indickej kuchyne. Síce moja dcéra nie je stotožnená s toľkou zeleninou, ale chlapom urobím vždy radosť. Tak ako aj včera. Pozrela som čo potravinová skriňa dá a voilá na večeru sme mali :

Tekvicoví karí s cícerom a so špenátom
Budeme potrebovať:

- jednu malú tekvicu - ja som použila maslovú 
- cibuľa
- pohár zaváraného cíceru
- 1 ČL strúhaného zázvoru 
- 1/2 hrnčeka paradajkového pretlaku
- kokosové mlieko
- špenátové lístky
- cherry rajčinky
 Koreniny: soľ, mletá rímska rasca, kurkuma, koriander, kardamon, 


- v hlbokej panvici orestujeme cibuľku do sklovita, pridáme na kocky nakrajanú tekvicu a opekáme, podlejeme trochou vody, pridáme 1 PL kokosového mlieka a podusíme. Postupne popridávajte koreniny, a opäť trochu kokosového mlieka. Keď je tekvica mäkšia, pridajte cícer, zvyšok kokosového mlieka, pretlak, rajčinky  a pretlak. povaríme, pridáme hrsť špenátových lístkov. Povaríme ešte chvíľu, aby bola omáčka jemná, hustá, krémová.
Je na Vás s čím budete kari podávať, ja som ho jedla samé, ale dobré je aj s čerstvou bagetou.


  1. Dobrú chuť.

1 komentár:

Michaela Samant povedal(a)...

Vyzera uplne skvele!

Printfriendly