štvrtok 27. februára 2014

Lievance z ovsených vločiek a s pohánkovou múkou

Moja svokra robí skvelé lievance...také tie naozajstné, kysnuté s marhuľovým džemom. Ja sa už o to ani nepokúšam. Ale robievam také akože lievance. Keď boli deti malé robievala som ich zo strúhaných jabĺk. Dnes som robila tieto... z ovsených vločiek a pohánkovej múky. Sú naozaj výborné, jemné, chutné, lievancové.


Budeme potrebovať:

- ovsené vločky 
- pohánkovú múku
- 1 PL kokosového cukru, alebo trstinový cukor
- trošku prášku do pečiva
- 2 vajíčka
- trocha roztopeného masla
- trocha mlieka ( môže byť aj sójové)

Ovsené vločky zalejeme vodou a necháme zmäknúť, ja som použila teplú vodu. Potom som ich rozmixovala  na kašu, pridala mlieko, vajcia, cukor, pohánkovú múku a premiešala na konzistenciu lievancov. Opekala som na rozpálenej panvici malé placičky.  Môžete k nim jesť čokoľvek, džem , ovocie, stále budú skvelé.

3 komentáre:

efie povedal(a)...

Vypadají velmi chutně :)

Dora povedal(a)...

Odkladam si receptik Martinka!

Tina Novak povedal(a)...

Dobrý deň,


Všimli sme si, že máte veľa chutných receptov na Vášom blogu a chceli by sme Vám predstaviť našu novú webovú stránku http://www.hladatrecepty.sk/ kde si naši užívatelia môžu vyberať z vyše 85 000 pozbieraných receptov. Na stránke sme vytvorili tiež rebríček Top blogov, kde nájdete všetky pridané blogy a môžete pridať aj ten Váš. My skopírujeme všetky recepty a používatelia ich potom môžu nájsť pomocou nášho vyhľadávača. Ak však kliknú na recept, tak ich presmeruje na Vašu stránku a tým pádom stúpne automaticky návštevnosť Vášej stránky. Nemusíte sa obávať, všetko Vám ponúkame úplne zadarmo.
Hladatrecepty.sk má svoje sesterské webové stránky na celom svete. Budeme veľmi radi keď sa stanete súčasťou tejto veľkej rodiny.
V prípade že máte nejaké otázky obráťte sa na nás.

S pozdravom,
Tunde
info@hladatrecepty.sk

Printfriendly