utorok 8. októbra 2013

Hruškové muffinky

Keď máte doma veľa ovocia,tak máte chuť stále niečo piecť...alebo nie? To len ja som taká šiši? Ale myslím , že nás je viac. Pridávam receptík an výborné muffinky, di ktorých môžete použiť akékoľvek ovocie. U nás to boli hrušky.Budeme potrebovať :

- 190 g masla
- 100 -150 ml mlieka
- 2 vajíčka 
- 1 vanilkový cukor
- 50 g vanilkového cukru
- 250 g hladkej múky
- 2 čl prášku do pečiva
-  škorica , zázvor
- 2až 3 hrušky

Maslo, vajcia, cukor a vanilkový cukor vymiešajte do peny. Pridajte mlieko,múku, prášok do pečiva, škoricu, a mletý zázvor. Premiešajte. Pokiaľ sa Vám to zdá husté , prilejte trocha mlieka. Nakoniec  vmiešajte pokrájané hrušky. Pripravené cesto dajte do muffinkových košíčkov v muffinkovom plechu.Môžete posypať aj mandľovými lupienkami. Ja som nedávala, ale po upečení som hned posypala karamelovým cukrom ( mám ho v mlynčeku).Pečiete na cca 180 dozlatava. Sú jemné nadýchané, chutné. Proste fajn.4 komentáre:

Blondy povedal(a)...

A prosím, prosím, kolik těch vajíček? :) Děkuju!

tina24 povedal(a)...

jú ja som teda už opravené , ale 2 vajíčka

Ivana povedal(a)...

poznám, sú mňam

Anonymný povedal(a)...


Dobrý deň,


Všimli sme si, že máte veľa chutných receptov na Vášom blogu a chceli by sme Vám predstaviť našu novú webovú stránku http://www.hladatrecepty.sk/ kde si naši užívatelia môžu vyberať z vyše 90 000 pozbieraných receptov. Denne máme okolo 40 000 klikov od užívateľov. Na stránke sme vytvorili tiež rebríček Top blogov, kde nájdete všetky pridané blogy a môžete pridať aj ten Váš. My skopírujeme všetky recepty a používatelia ich potom môžu nájsť pomocou nášho vyhľadávača. Ak však kliknú na recept, tak ich presmeruje na Vašu stránku a tým pádom stúpne automaticky návštevnosť Vášej stránky. Nemusíte sa obávať, všetko Vám ponúkame úplne zadarmo.
Hladatrecepty.sk má svoje sesterské webové stránky na celom svete. Budeme veľmi radi keď sa stanete súčasťou tejto veľkej rodiny.

V prípade že máte nejaké otázky obráťte sa na nás.

S pozdravom,
info@hladatrecepty.sk

Printfriendly