utorok 5. augusta 2014

Galettes so slivkami, ringlotami a broskyňami


 Tuším už všetci bloggeri piekli galettes - plochý guľatý koláčik z krehkého cesta a ovocia. Je to dokonca aj názov pre palacinky z pohánkovej múky. Ja som sa inšpirovala blogom Laskominy od Maryny. Vyskúšajte a neoľutujete. Ja viem, že ho nerobím posledný krát, keďže ovocia je teraz neúrekom.
Budeme potrebovať :

- 100 g masla
- 200 g hladkej múky
- 50 g práškového  cukru
- štipka soli
- 2 polievkové lyžice vody
 
Zo surovín  si vymiesime krehké cesto a dáme ho na pol hodinku do chladu. Potom na podložke vyvaľkáme kruh a prenesieme ho na plech vystlaný papierom na pečenie.

Kým sa nám ale cesto v chladničke chladí, pripravíme si náplň:
 
- asi pol kila ovocia buď drobného, alebo nakrájaného na kocky
-  2-3  PL  zemiakového škrobu
- asi 50 g trstinového cukru
- vrecko vanilkového cukru
- a ak sa hodí dajte aj škoricu
 
Všetko pekne premiešame, ovocie pustí šťavu, tá sa zmieša so škrobom....no všetko dobré :-D
 
Keď už máme cesto na plechu rozvaľkané do stredu dáme ovocnú náplň, ale po obvode necháme asi 3 cm okraj. Ten prehneme po obvode do stredu . Dáme piecť pri 180°C asi na 25 minút. Po upečení nechajte úplne vychladnúť. Posypte práškovým cukrom a papajte. No ja som nestihla odfotiť kúsok, lebo sme ho zjedli :-D  

2 komentáre:

Tina Novak povedal(a)...

Dobrý deň,


Všimli sme si, že máte veľa chutných receptov na Vášom blogu a chceli by sme Vám predstaviť našu novú webovú stránku www.mytaste.sk kde si naši užívatelia môžu vyberať z vyše 66 000 pozbieraných receptov. Na stránke sme vytvorili tiež rebríček Top blogov, kde nájdete všetky pridané blogy a môžete pridať aj ten Váš. My skopírujeme všetky recepty a používatelia ich potom môžu nájsť pomocou nášho vyhľadávača. Ak však kliknú na recept, tak ich presmeruje na Vašu stránku a tým pádom stúpne automaticky návštevnosť Vášej stránky. Nemusíte sa obávať, všetko Vám ponúkame úplne zadarmo.
Mytaste.sk má svoje sesterské webové stránky na celom svete. Budeme veľmi radi keď sa stanete súčasťou tejto veľkej rodiny.
V prípade že máte nejaké otázky obráťte sa na nás.

S pozdravom,
Tunde
info@mytaste.sk

rêve de vivre povedal(a)...

Vyzerá skvelo. Ja robím zo slivkami niečo podobné, ale tu sa mi páči ten prehnutý kraj z cesta. Nádhera. Veď predsa jeme aj očami. Andrea

Printfriendly