utorok 24. septembra 2013

Tekvicové škoricové rolky s polevou z krémového syra

Všetci čo ochutnali Cinnamon Rolls - po našom škoricové rolky tvrdia, že sa dá na nich vybudovať závislosť. Tak som ich samozrejme nerobila...veď kto che byť závislý? Ale stále mi vrtali v hlave. Lenže..všetci ich robia rovnaké, tak som hľadala niečo iné. A našla som. Na jednej internetovej stránke. (hahahaha) A keďže som deň predtým robila tekvicové pyré, tak som si povedala, že toto je TO iné. Samozrejme trocha som upravila pomer cukru, múku som použila na polovicu so špaldovou, a prispôsobila surovinám dostupným v našom byte. Po dlhej dobe som pracovala s kysnutým cestom, ale musím povedať že v pohode. A viete čo? Áno je to tak , je to koláč na ktorom by ste sa mohli stať závislými.


Budeme potrebovať: 
1 šálka = cca 240 ml

1/4  šákly horúcej vody
1 čl cukru
1  kocka droždia
1/3 šálky horúceho mlieka
urobiť kvások

na cesto
1 veľké vajce
3/4 šálky tekvicového pyré
1 PL mäkkého masla
3 1/4  šálky múky - tu som skombinovala  pol špaldovej a pol hladkej
1 šálka hnedého cukru - boli písané že dve ale zdalo sa mi to veľmi veľa , podla mňa je aj toto dosť
  štipka soli
3/4 čl škorice
1/4 čl mletého zázvoru

- všetky suroviny preniešať, prilejte kvások a vypracujte hladké cesto. Buď robotom, alebo ručne, ja som robila ručne a v pohode.

cesto je také mierne oranžové. Rozvaľkajte.

 Pripravte si náplň.


1/ 2 šálky hnedého cukru ( bol písaný aj biely, ale opäť sa mi to zdalo veľa, tak som nedala)
2 čl škorice
1/2 čl zázvoru
roztopené maslo odoka :-)

 všetko premiešať,  zmes natrieť na cesto, pokrájať na pásiky a ukladať do misy, alebo pekáču, na druhýkrát už dám väčšiu formu. Poukladáme na vrch plátky masla a dáme piecť tak asi na 20-25 minút.


Kým sa pečie , pustite sa do polevy, ja som použila mascarpone syr, práškový cukor a maslo. vymiešala som a poliala po upečení.
 Koláčik je výborný, je sýty, a určite by som ešte ubrala cukru, na môj vkus je veľmi sladký.  Ale bude patriť kukoláčom ku ktorým sa určite vrátim.


2 komentáre:

marysity povedal(a)...

Matkaaaa,takto provokovat nas zavislakov.. ach.. ja som robila minuly tyzden skoricove rolky zo septembroveho apetitu a cely pekac sme s muzom "zozrali" za necele 2 dni!!! :D takze taketo provokacie.. aaaaa! :D

Anonymný povedal(a)...


Dobrý deň,


Všimli sme si, že máte veľa chutných receptov na Vášom blogu a chceli by sme Vám predstaviť našu novú webovú stránku http://www.hladatrecepty.sk/ kde si naši užívatelia môžu vyberať z vyše 90 000 pozbieraných receptov. Denne máme okolo 40 000 klikov od užívateľov. Na stránke sme vytvorili tiež rebríček Top blogov, kde nájdete všetky pridané blogy a môžete pridať aj ten Váš. My skopírujeme všetky recepty a používatelia ich potom môžu nájsť pomocou nášho vyhľadávača. Ak však kliknú na recept, tak ich presmeruje na Vašu stránku a tým pádom stúpne automaticky návštevnosť Vášej stránky. Nemusíte sa obávať, všetko Vám ponúkame úplne zadarmo.
Hladatrecepty.sk má svoje sesterské webové stránky na celom svete. Budeme veľmi radi keď sa stanete súčasťou tejto veľkej rodiny.

V prípade že máte nejaké otázky obráťte sa na nás.

S pozdravom,
info@hladatrecepty.sk

Printfriendly